Kursy języka angielskiego dla dzieci, nastolatków i młodzieży - LIVE Szkoła Języka Angielskiego Sompolno

KURSY DLA DZIECI I NASTOLATKÓW

Szkolenia dla dzieci to element wieloletniego programu nauczania. Mają one na celu doprowadzenie dziecka do zaawansowanego stopnia znajomości języka w wieku późniejszym. Na naszych zajęciach dla dzieci nie wykorzystujemy jednej metody nauczania – sięgamy po zbiór techniki wywodzących się z różnych metod, wybierając z każdej to, co najlepiej sprawdza się w pracy z daną grupą wiekową.

Nasza praca z dziećmi i nastolatkami opiera się przede wszystkim na stworzeniu interesującego kontekstu, jednoznacznie ilustrującego prezentowane słownictwo lub struktury językowe, a następnie organizowaniu zadań umożliwiających komunikację oraz działanie. Ucząc w ten sposób, wykorzystujemy unikalną zdolność najmłodszych do przyswajania języka, co pozwala dzieciom uczyć się do kilku razy szybciej niż na standardowych kursach. Proponowane na tego rodzaju zajęciach zadania językowe często bazują na ćwiczeniach Kursy dla dzieci i nastolatków multisensorycznych (multisensory activities), pozwalających wykorzystać i rozwinąć różnorodne style uczenia się, a liczne gry i zabawy językowe – oprócz elementu rozrywki i konkretnych celów kulturowo-językowych – wprowadzają elementy nauczania międzyprzedmiotowego.

Tak prowadzone szkolenia sprawią, że nasi najmłodsi słuchacze nie tylko uczą się języka angielskiego, ale także poznają go w sposób naturalny i niewymuszony, a dzięki temu zaczynają go lubić. To właśnie dzięki tej filozofii nauczania dziecko, wkroczywszy w wiek nastoletni, może – a najczęściej też samo chce – kontynuować naukę już na poziomie egzaminów Cambridge i stosunkowo szybko osiąga wysoki stopień znajomości języka.

L!VE TALKING KIDS (dla dzieci 5–8-letnich)

talkingkids Talking Kinds to nowatorska metoda nauczania języka dzieci w wieku przedszkolnym i z młodszych klas szkół podstawowych, opracowana przez doświadczony zespół polskich i angielskich nauczycieli, przy współpracy specjalistów z różnych dziedzin zajmujących się nauczaniem najmłodszych. Podczas zajęć prowadzonych wyłącznie w formie ustnej nauczyciel i dzieci wypowiadają się przez większość czasu na zmianę, używając pełnych, poprawnie zbudowanych zdań w języku angielskim. Szybkie tempo, energiczny styl prowadzenia lekcji oraz jej przyjazna forma – wykorzystanie zabaw, gier i piosenek – pozwalają dłużej utrzymać uwagę i koncentrację dzieci. Zajęcia prowadzą odpowiednio dobrani lektorzy, którzy nie tylko są profesjonalistami w zakresie języka obcego, ale również – co nie mniej istotne – lubią pracować z najmłodszymi.
Szczegóły kursu L!ve Talking Kids (dla dzieci 5–8-letnich)
 • Liczba godzin w ramach kursu: 34 lub 68.
 • Intensywność zajęć: 1 lub 2 razy w tygodniu po 45 min.

L!VE YOUNG LEARNERS (dla dzieci 8–12-letnich)

Young LearnersL!ve Young Learners to intensywny kurs języka angielskiego dla dzieci w wieku 8–12 lat, polegający na zintegrowanym nauczaniu gramatyki, słownictwa i doskonaleniu sprawności językowych. Jego cel to zapewnienie młodym słuchaczom zrównoważonego rozwoju umiejętności mówienia, rozumienia, pisania i czytania w celu osiągnięcia w miarę swobodnej komunikacji. Ciekawym urozmaiceniem zajęć są wycinane książeczki (integrujące naukę języka z wiedzą z innych przedmiotów), podcasty, klipy video, nagrania audio, karty obrazkowe oraz liczne projekty grupowe realizowane w ramach interesującego kontekstu.

Podczas każdej lekcji utrwalany jest także i stale ćwiczony wcześniej wprowadzony materiał, a lektor na bieżąco monitoruje postępy uczestników w nauce. Słuchacze nie tylko poznają struktury gramatyczne i wzbogacają słownictwo, ale też uczą się myśleć w języku angielskim. Zdobyta w ten sposób wiedza pomaga im zarówno w nauce szkolnej i uzyskaniu bardzo dobrego wyniku na egzaminie gimnazjalnym z języka angielskiego, jak i rozwija umiejętności komunikowania się w konkretnych sytuacjach życiowych.
Szczegóły kursu L!ve Young Learners (dla dzieci 8–12-letnich)
 • Liczba godzin w ramach kursu: 68 lub 136.
 • Intensywność zajęć: 1 lub 2 razy w tygodniu po 90 min.

L!VE TEEN (dla młodzieży 12–18-letniej)

Kursy angielskiego dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej

L!VE Teen Kursy angielskiego dla młodzieży rozłożone są zwykle na kilka lat i ukierunkowane na osiągnięcie przez naszych słuchaczy kompetencji językowej na poziomie co najmniej egzaminu FCE, a docelowo CAE lub TOEFL. Najczęściej są one kolejnym etapem nauki po ukończeniu szkoleń dla dzieci. Sposób wprowadzania nowego materiału dla tej grupy wiekowej to wielka przygoda dla nauczyciela i uczniów. Zarówno podręcznik, jak i materiały dodatkowe są tu starannie dobierane przez lektora – tak, aby jak najlepiej odzwierciedlały świat nastolatka i były dostosowane do wieku i temperamentu grupy.

Naszym nastoletnim słuchaczom chcemy nie tylko zaszczepić zamiłowanie do nauki języków, ale też poprzez szczególny nacisk na swobodę komunikowania się, ćwiczenie płynności mówienia i poprawności językowej dbamy o ich praktyczną sprawność w posługiwaniu się językiem. Kursy dla tego poziomu wiekowego uwzględniają ponadto wymogi programu nauczania w szkołach publicznych – przygotowują one do egzaminu gimnazjalnego oraz matury.
Szczegóły kursu L!ve Teen (dla młodzieży 12–18-letniej)
 • Liczba godzin w ramach kursu: 68 lub 136.
 • Intensywność zajęć: 1 lub 2 razy w tygodniu po 90 min.

L!VE SCHOOL OF ENGLISH to:

 • wykwalifikowani i doświadczeni native speakerzy,
 • profesjonalna kadra lektorska,
 • małe, starannie dobrane pod kątek znajomości języka
  grupy językowe (4-6 osób),
 • gwarancja dobrze zdanych egzaminów,
 • precyzyjnie zdefiniowany system poziomów nauczania,
 • nacisk na mówienie i język praktyczny,
 • semestralna kontrola postępów w nauce,
 • miła i kameralna atmosfera,
 • atrakcyjne raty i zniżki rodzinne.
dladzieci

back